Bombki choinkowe - Druk UV Kraków | Dagro

Bombki choinkowe

Czas świąteczny powoli zbliża się do nas wielkimi krokami. Oprócz kalendarzy bardzo popularnym gadżetem relamowym są bombki choinkowe. Nie ma osoby, dla której bombki choinkowe nie kojarzą się z czymś pozytywny: Święta, Wigilia, dom, rodzina czy choćby kilka dni wolnych w pracy 🙂

Podarowanie komuś bombki choinkowej jest bardzo dobrym pomysłem na prezent świąteczny.

Obecnie jesteśmy zawaleni plastikiem. W sklepach można spotkać ładne choć plastikowe ozdoby świąteczne. A właśnie te szklane bombki, przynajniej dla mnie, są „bardziej świąteczne”.

No tak, ale jak zrobić nadruk na bombce? Przecież to w trakcie produkcji można drukować bombki i pewnie duże ilości trzeba zamówić…. nic bardziej mylnego.

Na pewno nadruk na bombkach niesie za sobą ryzyko, że jakieś pojedyńcze sztuki mogą się nam potłuc. Nie będę ukrywać, że jest inaczej. Bombki mogą ulec zniszczeniu przy ustawianiu maszyny i jej docisku; mogą mieć drobne wady fabryczne lub nawet mikroskopijne pęknięcia i przy drukowaniu poprostu pękną lub poprostu przez nieuwagę ktoś może strącić bombkę. Dlatego jeżeli planujemy nadruk na bombkach choinkowych pomyślmy zawsze, żeby zakupić kilka dodatkowych sztuk.

Co jest istotne od strony drukarni?

  1. Wykonanie odpowiedniego uchwytu, który będzie trzymł bombkę jednocześnie ją ochraniając przed stłuczeniem
  2. Odpowiednie ustawienie maszyny, tak aby docisk tamponu nie był za silny i nie uszkodził bombki, a zarazem nie był za słaby, aby nadruk dobrze wychodził. Tutaj kluczowym jest doświadczenie drukarzy.
  3. Odpowiednie zorganizowanie miejsca i czasu pracy. Miejsce musi być przestronne, a czas pracy zsynhronizowany: rozpakowywanie, drukowanie, wysychanie farby, pakowanie. Dzięku temu unikiniemy dodatkowych sytuacji, w których bombka może ulec stłuczeniu.

Nadruk na bombkach choinkowych jest wykonalny. Należy tylko znaleść taką drukarnie, która ma w doświadczenie w tym temcie. Nie trzeba daleko szukac 😉