Nadruk 360° - Druk UV Kraków | Dagro

Nadruk 360°

Nadruk 360° sitem jest na pewno nadrukiem, który przyciąga oko. Idealnymi gadżetami do nadruku 360° są długopisy, ołówki, bidony oraz kubki z tworzywa (nadruk na kubkach ceramicznych wykonujemy inną techniką). Niektóre firmy produkujące długopisy lub kubki posiadają w swojej ofercie również nadruk tą metodą.

A co jeśli już zakupiliśmy długopisy? A co jeśli zakupiliśmy długopisy od firmy, która tej usługi nie posiada?

Oczywiście musimy znaleźć taką firmę, która wykona nam taki nadruk. Jest to bardzo specyficzna usługa, która cechuje się kilkoma drobiazgami, na które musimy uważać podczas planowania tego typu nadruków.

Skuwka to nie tylko utrapienie uczniów szkół podstawowych…

…ale może okazać się utrapieniem przy nadruku na około. Sito niestety akceptuje jedynie powierzchnie bez wypukłości. Tylko na gładkich powierzchniach możemy zagwarantować, że nadruk będzie równomierny, a sito nie zostanie potargane przez naszą nieszczęsną skuwkę. Jeśli mamy skuwkę na długopisie, to nadruk 360° może okazać się niemożliwy. Istnieje kilka sposobów, żeby się z tym uporać:

  1. Zamówić długopisy w częściach (jeśli to możliwe). Zazwyczaj takie długopisy są tańsze, więc dodatkowe koszty montażu długopisu powinny równoważyć cenę końcową. Jednak przy małych nakładach firma produkcyjna nie będzie zainteresowana sprzedażą takich długopisów.
  2. Rozmontować długopisy, a po nadrukowaniu ponownie je zmontować (nie polecamy, generuje to dodatkowe koszty rozmontowania i ponownego zmontowania długopisu)
  3. Ograniczyć powierzchnię nadruku– nadruk wykonujemy wtedy na niepełnym obwodzie lub nanosimy go poniżej skuwki.

Zazwyczaj firmy, które mają tą usługę w swojej ofercie (a nie są za razem producentami długopisów, kubków czy bidonów) posiadają jednokolorową sitodrukarkę do nadruków 360°. W zależności od tego, czy drukujemy jeden kolor czy wiele kolorów powinnyśmy zwrócić uwagę na:

Nadruki jednokolorowe

Nadruk jednokolorowy raczej nie stanowi problemu. Generalnie można założyć, że na wszystkich gadżetach można wykonać nadruk 360° sitem. Ale zachęcam i nalegam na uprzedni kontakt z firmą, która ten nadruk będzie wykonywała.

Nadruk wielokolorowy

Przy nadrukach wielokolorowych powinnyśmy zwrócić uwagę czy nasz gadżet reklamowy posiada wypustkę, która umożliwi wykonanie takiego uchwytu, który gwarantuje, że nasz długopis, po włożeniu do maszyny, znajdzie się za każdym razem w tej samej pozycji. Tylko dzięki takiemu zabiegowi możemy zagwarantować, że kolory będą dopasowane.

Tak na przykład najczęściej wygląda wypustka w bidonach czy kubkach

wypustka

Niewątpliwie każda firma, która będzie wykonywać nadruk 360° będzie chciała zobaczyć gadżet albo chociaż jego zdjęcie. Dlatego na koniec chcę jeszcze raz podkreślic: przed wyceną czy podpisaniem umowy z klienten polecam uprzedni kontakt z firmą, która będzie wykonywać nadruki.