Nadruk na kaskach - Druk UV Kraków | Dagro

Nadruk na kaskach

Jesteśmy jedną z niewielu firm w Polsce, która wykonuje nadruk na kaskach. Z jednej strony jest to przecież nadruk jak każdy inny, z drugiej strony kask posiada krągłości, które na pewno utrudniają drukowanie na nich. Dodatkowym elementem trudnym do pokonania dla wielu, to ilość miejsca pracy. Brzmi niby trywialnie, ale kaski zajmują sporo miejsca. I jak 20 czy 100 kasków nie jest wielkim problem, żeby je rozpakować, ułożyć czy odłożyć do wyschnięcia po drukowaniu, tak już wykonanie nadruku na 1000 kaskach stwarza problem „miejsca”.

Również nie każdy laik będzie potrafił wykonać nadruk wielokolorowy na kasach. Do takiego nadruku potrzeby jest porządny uchwyt i nieco doświadczenia.

Nadruk na kaskach – techniczne informacje

Łatwość w drukowaniu na kasku jednej firmy, nie oznacza iż kaski innej firmy będą drukowane z taką samą łatwością.

Najczęściej drukowanym kaskiem jest kask firmy 3M, ale drukujemy również na kaskach innych firm. Ważną dla nas informacją jest materiał, z którego wykonany jest kask – najczęściej zarówno my jak i nasi klienci wymagają zrobienia próbnego nadruku. Dzięki niemu jesteśmy w stanie na 100% określić, czy nadruk będzie się trzymał na danej powierzchni.

Krzywizna kasku ogranicza jego powierzchnię nadruku. Dlatego jest dla nas bardzo istotne, aby otrzymać wzór kasku, na którym klient chce wykonać nadruk, w celu określenia maksymalnej powierzchni nadruku.

Kaski drukujemy metodą tampondruku. W zależności od materiału, z którego wykonany jest kask, może istnieć konieczność aktywacji powierzchni drukowanej (tak, aby „farba się trzymała”). Kask narażony jest na szereg czynników zewnętrznych, dlatego bardzo istotne jest trwałość nadruku.

W razie jakichkolwiek pytań, prosimy o kontakt. Udzielimy odpowiedzi na wszystkie wątpliwości.