Nadruk na koszulkach - Druk UV Kraków | Dagro

Nadruk na koszulkach

Koszulki są niewątpliwie prostym, a zarazem rzucającym się w oczy sposobem na promocję naszego biznesu. Na rynku jest wiele firm oferujących dobrej jakości koszulki, które idealnie nadają się pod nadruk reklamowy. Oferta kolorystyczna koszulek również potrafi zaspokoić potrzeby wymagań klientów.

Nadruki na koszulkach wykonujemy zarówno w kolorystyce Pantone oraz CMYK.

Nadruki na koszulkach – metody

Istnieje wiele sposobów wykonania nadruków na koszulkach. Poniżej znajduje się lista takich nadruków, które wykonywane są naszej firmie:

  • Nadruk na koszulkach bezpośredni z sita: koszulka drukowana jest bezpośrednio na sicie i wygrzewana. Posiadamy karuzele, które umożliwiają nam nadruki w wielu kolorach. Nadruk sitem jest niezwykle trwały i odporny na prania, jak również rozciąganie koszulki. Ten nadruk jest idealny przy wysoko nakładowych i dużych nadrukach.
  • Nadruk na koszulkach termotransferowy: jest idealną metodą dla nadruków małych. Nadruk wykonuje się na specjalnym papierze, a następnie posypuje się go specjalnym klejem. Nadruk wygrzewa się na koszulce na prasie termotransferowej. Termotransfer jest również dość trwałym sposobem znakowania koszulek. Należy jednak pamiętać o praniu koszulek w niskich temperaturach (poniżej 40°C). Dodatkowo termotranfer nie jest odporny na rozciągania.
  • Sublimacyjny nadruk na koszulkach: sprawdza się idealnie przy niskonakładowych i wielokolorowych, skomplikowanych nadrukach. Nadruk wykonuje się na specjalnym papierze sublimacyjnym na drukarce, przy użyciu specjalistycznych tuszy. Następnie nadruk przenosi się na koszulkę, na którą uprzednio nadrukowano sitem klej, który umożliwi „przyklejenie” się nadruku na koszulkę. Tego typu nadruki są mniej trwałe i łatwiej ulegają spraniu czy zniszczeniu.
  • Nadruk na koszulkach flex: jest to bardzo trwała metoda nadruku. Specjalną folię pokrytą klejem wycina się na laserze, a następnie przy pomocy termoprasy wygrzewa się dany wzór/logo/napis na koszulce. Jest to idealna metoda do bardzo nisko nakładowych nadruków, ponieważ nie wymaga tworzenia matryc sitodrukowych.
  • Nadruk na koszulkach flok: jest bardzo zbliżoną metodą drukowania co flex. Jednak przy tej metodzie używa się nieco innej folii. Po wycięciu odpowiedniego kształtu/logo/napisu na laserze oraz po wygrzaniu na termoprasie, nadruk posiada strukturę zamszu/meszku.
  • Haft na koszulkach: jest najtrwalszą metodą zdobienia koszulek. Obecnie na rynku dostępne jest ogromna ilość kolorów nitek, a więc nie ma większego problemu z dobraniem odpowiedniej kolorystyki nadruku.

Nadruki na koszulkach – problemy z jakością

Największym problemem jest jakość koszulek i ich pochodzenie. Współpraca z firmami specjalizującymi się „w koszulkach” (producentach, importerach i dystrybutorach) daje nam pewnego rodzaju gwarancję, że te koszulki nadają się do nadruku i nie będą się z nimi działy czary. Jednak w naszej pracy spotkaliśmy się z problemami z nadrukami na koszulkach tzn. no name. Ciekawym przypadkiem był nadruk transferowy, który po wygrzaniu na koszulkę całkowicie się odkleił – jak najzwyklejsza naklejka. Nadruk sam w sobie po odklejeniu był całkowicie nie uszkodzony.

Innym przypadkiem była bluza. Po bezpośrednim nadruku bluza trafiła pod suszarkę, która ją całkowicie spaliła – tak po prostu bluza się zwęgliła. Skład tej bluzy (wg metki) był standardowy i niczym nie odbiegał od składu bluz z naszych pewnych źródeł.

Dlatego zawsze zachęcamy naszych klientów, do kupowania podkoszulek i t-shirtów u znanych producentów i importerów. Ich produkty po prostu przeszły testy, są sprawdzone przez setki użytkowników i nadają się pod nadruki reklamowe.

Jeżeli mają Państwo jeszcze jakieś pytania, lub ten krótki opis nie zaspokoił Państwa ciekawości, to prosimy do nas pisać i dopytywać.

gdzienatrening gdzienatrening2